Predpoveď počasia na 10 dní pre Fort William

10-denná predpoveď

Podrobná predpoveď

Denný symbol počasia

Denný symbol počasia poskytuje prehľad o počasí medzi 7. a 18. hodinou. Počasie vo večerných alebo nočných hodinách sa na symbole nezobrazuje. Množstvo dažďových kvapiek na dennom symbole počasia predstavuje celkové množstvo zrážok za daný deň. Dážď môže byť slabý dážď, ktorý padá dlhší čas, alebo silný dážď s krátkym trvaním. Presnejšie načasovanie a intenzitu dažďa si môžete pozrieť v hodinovej predpovedi. Oblačnosť na dennom symbole počasia sa vypočíta ako vážený priemer predpovedanej oblačnosti v daný deň, pričom najväčšia váha je priradená popoludňajším hodinám.

Denné teploty, informácie o vetre a úhrne zrážok

Na rozdiel od denného symbolu počasia, teploty, informácie o vetre a úhrn zrážok zohľadňujú celý 24-hodinový deň. Predpoveď vetra ukazuje najsilnejšiu očakávanú 10-minútovú priemernú rýchlosť vetra dňa. Upozorňujeme, že najmä vo vnútrozemí môžu byť nárazy vetra až 1,5 až 2,5-krát silnejšie ako 10-minútová priemerná rýchlosť vetra. Predpoveď úhrnu zrážok udáva predpokladaný úhrn zrážok za celý 24-hodinový deň. Celkové sneženie sa vzťahuje na sneženie z oblaku a neberie do úvahy miestne topenie, nabaľovanie alebo nanášanie snehu. Tieto faktory spôsobujú, že množstvo snehu na zemi rastie menej ako množstvo snehu. Teploty tiež ovplyvňujú, o koľko dané množstvo snehových zrážok narastie množstvo snehu na zemi. Ak sa obsah vody v daždi udržiava konštantný, čím chladnejšie počasie, tým hrubšiu vrstvu padajúceho snehu tvorí na zemi.

Napríklad pri teplotách tesne nad bodom mrazu vytvorí sneženie s obsahom štvrť palca vody na zemi 2,5 palca hrubú vrstvu snehu, ale pri teplotách okolo -5 stupňov Fahrenheita rovnaké množstvo vody vytvorí vrstvu. snehu s hrúbkou 5 palcov. Napríklad pri teplotách tesne nad bodom mrazu sneženie s obsahom vody 10 milimetrov tvorí na zemi vrstvu snehu hrubú 10 centimetrov, ale pri teplotách okolo -20 stupňov Celzia je vrstva tvorená rovnakým množstvom vody 20 centimetrov hrubá.

Celkové zrážky sa udávajú v palcoch. Ak zrážky padnú ako voda alebo dážď so snehom, úhrn zrážok sa udáva v milimetroch. V prípade sneženia sa úhrn zrážok udáva v centimetroch.

Aktualizované o 24. 7. 9:32 PM 21:32